Leeds - Stoke City, wynik meczu: 1-0

W meczu 36. kolejki Championship drużyna Leeds podejmowała u siebie zespół Stoke City. Spotkanie, które odbyło się na Elland Road, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył zespół Leeds przed przerwą, utrzymując prowadzenie do samego końca pojedynku. Mecz rozegrany został 6 dni temu, 5 marca 2024 roku o godzinie 19:45.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej: Leeds vs Stoke City

Spotkanie pomiędzy drużynami Leeds United i Stoke City odbyło się na stadionie Elland Road w ramach 36. kolejki Championship. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:45 pod arbitrażem sędziego głównego Olivera Langforda z Anglii.

Na murawie panowała gorąca atmosfera, a kibice obu drużyn nie szczędzili okrzyków i wsparcia dla swoich ulubieńców. Zarówno Leeds, jak i Stoke City, walczyły o ważne punkty, co obiecywało emocjonujące widowisko.

W 33. minucie spotkania to gospodarze wyszli na prowadzenie. D. James strzelił bramkę po zagraniu G. Ruttera, ustalając wynik na 1-0 dla Leeds.

Po bramce gra toczyła się zacięcie, obie drużyny starały się kontrolować przebieg meczu. W 37. minucie żółtą kartkę obejrzał Josh Laurent ze Stoke City, a w dalszej części meczu kolejne kartki dostał Ben Pearson - najpierw w 69. minucie, a następnie dwie żółte kartki w odstępie czterech minut między sobą, co skutkowało czerwoną kartką dla zawodnika gości.

Na boisku było wiele emocji, obie drużyny starały się grać ofensywnie, lecz skuteczność bramkowa zawodników była dziś niska. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Leeds United.

Na zakończenie warto wspomnieć, że po stronie gospodarzy żółtą kartkę otrzymał Ilia Gruev w doliczonym czasie gry. Natomiast zawodnicy Stoke City mieli więcej problemów z dyscypliną - oprócz kartki dla Laurenta, Ben Pearson został ukarany dwukrotnie, ostatecznie kończąc mecz na czerwoną kartkę.

Po tym zwycięstwie Leeds United czekają kolejne spotkania z Millwall, Watford oraz Hull City, natomiast Stoke City zmierzy się z zespołami Norwich, Hull City i Huddersfield. Emocje związane z Championship trwają dalej, a kibice z niecierpliwością oczekują kolejnych starć.