Mecz Leeds vs Millwall zakończony wynikiem 2-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Leeds i Millwall w ramach 38. kolejki Championship dostarczył kibicom wiele emocji. Spotkanie, które odbyło się na Elland Road, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Zespół Leeds kontrolował przebieg gry od pierwszych minut, co zaowocowało prowadzeniem 1-0 na przerwę i potwierdzeniem zwycięstwa po drugiej połowie.

Relacja z meczu: Leeds vs Millwall

Dzisiaj na stadionie Elland Road w ramach 38. kolejki Championship odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Leeds i Millwall. Gospodarze z Leeds podejmowali ekipę Millwall o godzinie 15:00.

Sędzia główny Stephen Martin z Anglii poprowadził ten mecz, a atmosfera na stadionie była rozgrzana do czerwoności. Kibice z obu stron dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą kulę dźwięku.

Pierwsza bramka padła w 33. minucie, kiedy to Wilfried Gnonto strzelił na 1-0 po asyście Georginio Ruttera, rozpalając serca kibiców Leeds. Drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z determinacją. Mimo starań Millwall, to Leeds podwyższyło prowadzenie w 79. minucie. Tym razem to Daniel James popisał się trafieniem, ponownie po zagraniu Georginio Ruttera, ustalając wynik meczu na 2-0 dla Leeds.

Obie drużyny nie oszczędzały się w walce, co potwierdzają żółte kartki. W drużynie gospodarzy kartki otrzymali Wilfried Gnonto w 18. minucie, Junior Firpo w 29. minucie oraz Ilia Gruev w ostatnich chwilach meczu, bo 90. minucie. Z kolei w zespole gości żółte kartki zobaczyli Jake Cooper (18'), Zian Flemming (25'), Ryan Leonard (53') oraz George Honeyman (60').

Po zakończeniu meczu nie odnotowano żadnych czerwonych kartek, co świadczy o zaciętości spotkania, ale również o fair play zawodników obu drużyn.

Po tej wygranej, Leeds czeka teraz seria trudnych meczów, w których zmierzy się kolejno z Watford, Hull City i Coventry. Natomiast Millwall zmierzy się w kolejnych spotkaniach z West Brom, Rotherham i Huddersfield.