Mecz między Leeds oraz Birmingham dnia 2024-01-01 15:00 - 3-0

Drużyna Leeds pokonała Birmingham 3-0 w meczu rozgrywanym na Elland Road. Leeds prowadził 2-0 na przerwę, a ostateczny wynik ustalił się po bramce strzelonej w drugiej połowie. Ten wynik pozwolił drużynie Leeds na zajęcie miejsca w górnej części tabeli Championship.

Relacja z meczu piłki nożnej: Leeds vs Birmingham

Dziś na stadionie Elland Road odbył się mecz pomiędzy drużynami Leeds United i Birmingham City. Emocjonujące starcie odbyło się w ramach 26. kolejki Championship.

Sędzią głównym tego spotkania był K. Stroud, a wynik końcowy to 3-0 dla gospodarzy.

Leeds rozpoczęło mecz z determinacją, starając się przejąć inicjatywę od pierwszych minut. Birmingham natomiast próbowało skutecznie bronić swojej bramki.

W 34. minucie Patrick Bamford otworzył wynik spotkania, zdobywając gola po asyście przez Dan Jamesa, co wywołało ekscytację wśród kibiców.

Przed przerwą, w 45. minucie, Dan James podwyższył prowadzenie Leeds, ponownie z udaną asystą od Juniora Firpo.

Po wznowieniu gry, Leeds nadal utrzymywało kontrolę nad meczem. W 67. minucie, Crysencio Summerville strzelił trzeciego gola dla gospodarzy, z Junior Firpo ponownie asystującym.

W trakcie meczu, zarówno Leeds, jak i Birmingham otrzymali żółte kartki. W drużynie gości kartki otrzymali Jay Stansfield w 20. minucie oraz Ivan Šunjić w 36. minucie.

Na boisku nie padły czerwone kartki, a zakończenie meczu z wynikiem 3-0 przyniosło radość dla kibiców Leeds oraz rozczarowanie dla fanów Birmingham.

Następne mecze dla Leeds to starcia z Cardiff, Preston oraz Norwich, natomiast Birmingham zmierzy się z zespołami Swansea, Hull City oraz Stoke City.