Cardiff kontra Leeds, wynik meczu - 0-3

W dniu 13 stycznia 2024 roku na Cardiff City Stadium odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Cardiff i Leeds. Leeds odniosło zwycięstwo z wynikiem 3-0, zdobywając 3 punkty w 27. kolejce Championship. Wynik na przerwę wynosił 2-0 na korzyść Leeds.

Mecz pomiędzy drużynami: Cardiff (Gospodarz) przeciwko Leeds (Goście)

Sprawozdanie z meczu

Wspaniały dzień dla fanów piłki nożnej w Cardiff, którzy zgromadzili się na Cardiff City Stadium, by obejrzeć starcie z wiceliderem Championship, drużyną Leeds. Niestety, dla miejscowych kibiców był to dzień pełen frustracji i rozczarowania, gdyż ich drużyna uległa gościom z Leeds aż 0-3.

Mecz rozpoczął się z dużym zaangażowaniem z obu stron, zespół gospodarzy próbował narzucić swój styl, ale to Leeds szybko objęło prowadzenie. W 13. minucie Patrick Bamford ustawił wynik na 0-1, wykorzystując świetne podanie Juniora Firpo.

Następnie, w 31. minucie, Daniel James podwyższył prowadzenie dla Leeds, a Cardiff City znalazło się w bardzo trudnej sytuacji, tracąc 2 bramki do przerwy.

W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić straty, jednak to Leeds nadal dominowało na boisku. W 79. minucie Crysencio Summerville podwyższył prowadzenie na 0-3, zapewniając swojej drużynie komfortową przewagę do końca meczu.

Ostatnią bramkę dla Leeds zdobył Georginio Rutter w 88. minucie, ustalając ostateczny wynik na 0-4.

Poza bramkami, nie obyło się bez kartek. Perry Ng otrzymał żółtą kartkę dla gospodarzy w 45. minucie, a Ilia Gruev dostał żółtą kartkę dla gości w 74. minucie.

Wynik końcowy 0-3 na korzyść Leeds to zasłużone zwycięstwo, które zademonstrowało różnicę klas pomiędzy obiema drużynami. Dla Cardiff City pozostaje teraz analiza tego meczu i przygotowanie się do kolejnych wyzwań, w tym starcia z Plymouth, Blackburn i Watford. Leeds natomiast będzie kontynuowało swoją walkę o awans, mając już w planach mecze z Preston, Norwich i Plymouth.