Mecz Leeds kontra Preston, wynik 2-1

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Leeds i Preston był pełen emocji i niezwykle zacięty. Ostatecznie to gospodarze z Leeds wywalczyli zwycięstwo, pokonując rywali 2-1. Spotkanie odbyło się na stadionie Elland Road w ramach 28. kolejki ligi Championship. Na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 1-1, ale w drugiej połowie to gospodarze potrafili zdobyć bramkę, która zadecydowała o końcowym rezultacie.

Mecz piłkarski: Leeds vs Preston - Relacja

W sobotę, na stadionie Elland Road, odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Leeds United i Preston North End w ramach 28. kolejki Championship.

Gospodarze rozpoczęli mecz w dobrym stylu, jednak to Preston szybko objęło prowadzenie. W 2. minucie spotkania, W. Keane umieścił piłkę w bramce Leeds, wykorzystując asystę L. Millara. Sytuacja ta zmotywowała drużynę gospodarzy, którzy zdołali wyrównać już w 6. minucie. Dzięki strzałowi D. Jamesa, publiczność na Elland Road mogła cieszyć się pierwszym golem dla Leeds.

Pomimo dynamicznej gry obu drużyn, wynik do przerwy pozostał remisowy - 1-1. W drugiej połowie spotkania emocje sięgały zenitu, a zawodnicy obu ekip otrzymywali żółte kartki za agresywne zagrania. Crysencio Summerville, Georginio Rutter, Junior Firpo i Patrick Bamford z Leeds, oraz Benjamin Whiteman, Alistair McCann, Liam Lindsay, David Cornell i Ryan Ledson z Preston znaleźli się na kartkach sędziego Davida Webba. Mimo zaciętej walki, żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Decydujący moment meczu nadszedł dopiero w doliczonym czasie gry. W 90. minucie J. Piroe strzelił bramkę na wagę zwycięstwa dla Leeds, przynosząc radość kibicom zgromadzonym na stadionie.

Ostatecznie, Leeds United pokonało Preston North End 2-1, co zadecydowało o końcowym wyniku meczu. Bramki, żółte kartki i emocje towarzyszące temu spotkaniu z pewnością zapadną w pamięci kibiców na długo.

Po zakończonym spotkaniu piłkarze Leeds mogą cieszyć się z trzech punktów, ale także muszą być czujni, gdyż ich kolejnymi rywalami będą drużyny Norwich, Plymouth i Bristol City. Preston natomiast zmierzy się z zespołami Millwall, Ipswich i Cardiff w najbliższych pojedynkach.