Spotkanie Swansea - Leeds na obiekcie Swansea.com Stadium: 0-4

W poniedziałkowy wieczór na Swansea.com Stadium doszło do starcia pomiędzy drużynami Swansea i Leeds w ramach 32. kolejki Championship. Leeds pokazało klasę, zdobywając cztery bramki i nie pozostawiając żadnych złudzeń co do swojej wyższości nad gospodarzami. Wynik na przerwę już wskazywał na przewagę gości, którzy prowadzili 3-0, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-4 na korzyść zespołu Leeds. Spotkanie miało miejsce 6 dni temu, 13 lutego 2024 roku o godzinie 19:45.

Relacja z Meczu: Swansea vs Leeds - Championship, Kolejka 32

W poniedziałkowy wieczór na Swansea.com Stadium odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Swansea i Leeds. Gospodarze podejmowali gości, starając się odnieść kolejne zwycięstwo na swoim terenie. Na trybunach panowała gorąca atmosfera, a kibice przybyli licznym gronie, by dopingować swoje ulubione zespoły.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie Leeds objął prowadzenie po strzale C. Summerville'a, który wykorzystał asystę od I. Grueva. Niespełna dwie minuty później J. Piroe podwyższył wynik na 0-2, pokonując bramkarza Swansea. Gospodarze próbowali odzyskać inicjatywę, ale to goście wydawali się być skuteczniejsi tego wieczoru.

W 35. minucie to znów ekipa Leeds zdobyła bramkę, tym razem W. Gnonto zapewnił swojej drużynie trzecie trafienie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-3 na korzyść gości, którzy prezentowali się bardzo dobrze na boisku, kontrolując przebieg gry.

Druga połowa także należała do zawodników Leeds, którzy nie zwalniali tempa. W 72. minucie ponownie do siatki trafiał W. Gnonto, ustalając wynik spotkania na 0-4. Swansea próbowało odwrócić losy meczu, ale nie potrafiło pokonać skutecznej defensywy rywali.

W trakcie meczu arbiter David Webb ukarał żółtymi kartkami kilku zawodników obu drużyn za ostre wejścia. Ostatecznie żadna ze stron nie została ukarana czerwoną kartką, choć emocje na boisku były wysokie.

Leeds pewnie wygrało to starcie 0-4, zapewniając sobie cenne punkty w walce o awans. Niestety dla Swansea, ta porażka oznacza konieczność poprawy formy w kolejnych meczach. Obie drużyny mają już w planach następne spotkania, w których będą chciały udowodnić swoją wartość.