Mecz Leeds - Norwich zakończony wynikiem 1-0

W ostatniej kolejce Championship Leeds podejmowało na własnym stadionie Norwich. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył zespół Leeds przed przerwą, utrzymując wynik do końcowego gwizdka sędziego. Mecz odbył się 24 stycznia 2024 roku o godzinie 19:45 na Elland Road. Po prawie miesiącu od tamtego starcia, emocje wokół tej konfrontacji wciąż są żywe.

Bramki:

16' P. Bamford (1-0) z asystą od D. Jamesa

Żółte kartki Gospodarze:

69' Junior Firpo

Żółte kartki Goście:

44' Ben Gibson

47' Dimitrios Giannoulis

Następne mecze dla Leeds: Leicester, Chelsea, Huddersfield.

Następne mecze dla Norwich: Blackburn, Sunderland, Middlesbrough.

Relacja z meczu:

Na malowniczym stadionie Elland Road odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Leeds United a Norwich City. Atmosfera na trybunach była gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa zaczęła się dynamicznie, obie drużyny szukały swoich szans. W 16. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie po precyzyjnym strzale P. Bamforda, który wykorzystał świetne podanie od D. Jamesa. Trybuny eksplodowały radością, a zawodnicy Leeds celebrując bramkę, dawali z siebie wszystko na boisku.

Druga połowa była pełna napięcia i walki. Obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, ale skuteczne interwencje bramkarzy utrzymywały wynik na korzyść Leeds. Mimo wielu okazji, żadna z drużyn nie była w stanie pokonać golkipera przeciwnika.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Sędzia pokazywał żółte kartki zawodnikom obu drużyn za ostre wejścia w 44. i 47. minucie. Junior Firpo z Leeds został ukarany kartką w 69. minucie za faul.

W końcowych minutach Norwich próbowało odrobić straty, jednak defensywa Leeds była niezachwiana. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla gospodarzy, którzy dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie cenne punkty w walce o awans.

Po końcowym gwizdku sędziego, piłkarze Leeds świętowali zwycięstwo z kibicami, a atmosfera na Elland Road była niesamowita. To był wieczór pełen emocji i piłkarskiego widowiska, które na długo pozostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców.